Polki. Le Polacche.

“Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Można by tak nazwać Klub, do którego się przyłączyłam. Jest nas tam około 200.

Gdzie?

W Klubie Polki na Obczyźnie

Kto?

Babki Polki blogerki, które mieszkają na całym świecie. Każda z nas pisze blog o różnej tematyce przepleciona kulturą państwa, w którym obecnie mieszka. Jest wśród nas jeden gentleman Piotr.

Co robimy?

Oprócz tego, że piszemy blogi, każda swój, to piszemy jeden wspólny tutaj.  Opracowujemy wspólne projekty, co miesiąc inny. Opisujemy kalendarz świąt w każdym państwie. Podajemy przepisy kulinarne danej narodowości. Mamy naszą galerię wspaniałych zdjęć z całego świata. Staramy się pomóc dobroczynnie osobom, które napotykamy. Nie sposób jest tu opisać wszystkiego, więc zajrzyjcie na stronkę.

Z kim?

Mamy naszą Matkę Założycielkę Magde, która ma anielską cierpliwość do całego tego „babińca”. Rządzi tak, że czasami jak na nas huknie to buty spadają. Jest więc to monarchia demokratyczna 🙂 Kontaktujemy się mailowo i na facebooku w naszej grupie. Jest wolność słowa i krytyki. Pomoc taka, że aż trudno uwierzyć, że istnieje zdanie: „Polak Polakowi wilkiem”.

Od kilku miesięcy tworzymy filmiki, aby się Wam zaprezentować jak najlepiej.

Od wczoraj na YouTubie jest nasz teledysk

A tu nasze portrety.

Żeby Wam ułatwić znalezienie mojej twarzy w tym tłumie oto kilka zdjęć z sesji fotograficznej. Na końcu kilka nut śpiewam z moim chórem.

“Uno per tutti, tutti per uno”.

Così si può identificare un Club di cui faccio parte. Siamo circa 200 persone.

Dove?

Club delle Polacche nel Mondo

Chi?

Le donne polacche blogger, che vivono in tutto il mondo. Ognuna scrive il suo blog, di tematica diversa, mescolata con la cultura del paese in cui vive. Tra di noi c’è un gentleman Piotr.

Cosa facciamo?

A parte che scriviamo i nostri blog, scriviamo anche un blog comune. Cliccate qui, perché se anche in polacco le foto sono fantastiche. Scriviamo i progetti comuni, ma ogni mese il tema è diverso. Descriviamo il calendario delle feste di ogni paese. Serviamo le ricette di diversa nazionalità. Abbiamo la gallery delle nostre fotografie dal tutto il mondo. Cerchiamo di fare la beneficenza alle persone incontrate durante l’attività. Non riesco a descrivere tutto allora andate sul sito.

Con chi?

Abbiamo la nostra Madre Fondatrice Magda, che ha la pazienza degli angeli per tutte queste femmine. Governa cosi con polso fermo, che la temiamo tutte. E’ una monarchia democratica 🙂 Ci stiamo contattando via mail o sul gruppo di facebook. Abbiamo la libertà di parola e della critica. Ci stiamo aiutando a vicenda così, che difficile a credere che esiste la frase: “Il Polacco a Polacco guarda come il lupo”.

Da qualche mese stiamo creando i filmati, per presentarvi il nostro lato migliore.

Da ieri su YouTube c’è il nostro video clip.

E i nostri biglietti da visita sono qui.

Per aiutarvi a trovare la mia faccia in questa folla ecco qualche foto di sessione fotografica. In fine canto insieme col mio coro.

20150503_171953xlr DSCN9716xlr2 DSCN9701 DSCN9723 DSCN9713 DSCN9589

Annunci

7 thoughts on “Polki. Le Polacche.

  1. Hej:) Twojego bloga śledzę od niedawna, ale jako że nie mam fejsa, swój entuzjazm wyrażę w komentarzu:) Bardzo chciałabym nauczyć się włoskiego (bo marzę o życiu w tym kraju..:) i długo szukałam stron internetowych, które mogłyby pomóc mi w nauce, a przy tym byłyby po prostu ciekawe-Twój blog wygrywa! 🙂 Doceniam wysiłek, jaki wkładasz w dwujęzyczność tekstów (chyba większości by się tak nie chciało..) i za to dziękuję, bo to naprawdę pomaga. Zawsze staram się najpierw sama przetłumaczyć tekst, zakrywając kolumnę już na polski przetłumaczoną (brawa za przemyślaną budowę tektsów w dwóch kolumnach!) weryfikując swoje pomyłki dopiero na końcu. Teksty nie są zbyt długie, dzięki czemu radzę sobie ze wszystkim “za jednym zamachem”, a tematyka naprawdę fajna i ciekawa:)
    Podziwiam też zapał i energię, z jaką ciągle tworzone są nowe wpisy i ogólnie – pasję blogowania i chyba coś w rodzaju “aktywności spolecznej” (??), “zaangażowania w życie publiczne” (???), choć to chyba po prostu odwaga w chwytaniu własnego szczęścia i zarażania nim otoczenia 🙂
    Pozdrawiam serdzecznie:)

    Mi piace

  2. Irenko! (po wlosku Irene) nie mam słów…. jest mi tak bardzo miło dostać od Ciebie ten komentarz-list!!!! Wstałam z taką energią! To ja Ci dziękuję. Pisanie bloga dwujęzycznego zajmuje drugie tyle czasu. Pierwszy tekst się pisze z pasją i przemyśleniami, a drugi z koncentracją oddania dość wiernie skomponowanych zdań, z rzeczywistością i poprawną gramatyką. Ty to dostrzegłaś! Szkoda, ze nie ma Cie na fejsie, bo tam są jakieś ciekawostki błyskawiczne. Mam nadzieję, że masz chociaż newsletter, a może google+ gdzie też, się publikuję. Mam nadzieje, że bedziemy w kontakcie. Możesz też pisać prywatnie na maila blog.plorit@gmail.com Ściskam mocno mocno

    Mi piace

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

w

Connessione a %s...