Gesty. Gesti

italiangestures

Gesty

Ja wiem, że Włochów zaskoczy ten artykuł… ale nie mogę się oprzeć pokusie napisania go!!!

Gesty to jest coś, za co kochamy naród włoski.

To jest to, czym się charakteryzuje to społeczeństwo.

Tymi właśnie gestami nas Włosi śmieszą, bawią i doprowadzają do łez! Prawdziwego Włocha rozpoznasz po jego “ręcznej mowie” :).

Znalazłam 3 fantastyczne zdjęcia,które obrazują najbardziej znane i używane gesty. Wiekszość z nich opisana jest po angielsku i oddaje dokładnie co gestykulujące osoby chcą przekazać. Muszę się przyznać, że nie mogę się oprzeć i też używam ich na co dzień.

Powiem Wam, że któregoś razu ten “słowniczek” bardzo mi się przydał. Bowiem, wbrew przepisom, holowaliśmy na autostradzie samochód faceta, któremu skończyło się paliwo. Wiedzieliśmy, że jest to niedozwolone, ale pomogliśmy człowiekowi dostać się do stacji benzynowej oddalonej o niecałe 2-3 km. Stał na środku autostrady i blokował wjazd do miasta Zrobił się więc korek na parę kilometrów. Mieliśmy linkę holowniczą i postanowiliśmy odkorkować ruch. W samochodzie, który nas wyprzedził dwoje ludzi zaczęło do nas gestykulować “figurą numer 6”  (zobacz pierwsze zdjecie), to my im na to “figurą numer 1”. Oni w odpowiedzi postukali się w głowę na znak, że jesteśmy wariaci. To my im na to odpowiedź “figurą numer 5”, oni nam “6-tką”, to my im “9-tką”, to oni “11-tką”, to my im “3-ką”… i tak dopóki nie zjechaliśmy na stację benzynową. Tam okazało się, że uratowaliśmy małżeństwo od kolejnej kłótni. Żona nie zatankowała i zwalała winę na męża, a mąż twierdził, że to baby wina… klasyczna scenka :).

gesti3

Gesti

Lo so, che questo articolo stupirà gli italiani… ma non riesco a contenermi e non scriverlo!!!

Ecco, il motivo per cui amiamo il popolo italiano.

Ecco, che caratterizza la società italiana.

Con questi gesti ci fanno ridere, sono buffi e ci fanno piangere dalle risate! Un vero italiano lo riconosci proprio dalla “parlata manuale” 🙂

Ho trovato tre fantastiche foto, che descrivono i gesti più conosciuti e usati. Tutte sono descritte in inglese e fanno capire benissimo cosa vogliono dire. Devo ammettere, che gli uso tutti i giorni.

Vi dirò, che una volta, questa specie di “dizionario” mi è servita. Purtroppo contro codice della strada abbiamo rimorchiato in superstrada la macchina di un signore, a cui era finito il carburante. Lo sapevamo, che non si poteva fare. Ma abbiamo aiutato a sto poveretto ad arrivare al prossimo benzinaio che distava 2-3km. Stava in mezzo della superstrada e bloccava entrata in città, si è creato un traffico per qualche chilometro. Avevamo con noi la corda da traino e abbiamo pensato ad aiutare al “popolo in cammino” portandolo via. In macchina che ci ha sorpassato due persone hanno cominciato a usare i gesti: la figura numero 6 (vedi la foto di sopra), allora abbiamo risposto con la figura numero 1. Ci hanno insultato con il dito facendo segno che siamo stupidi. Abbiamo risposto con numero 5, allora loro con numero 6, noi con la figura numero 9, e loro con numero 11, e noi con 3… finché non siamo arrivati al distributore. Abbiamo scoperto, che abbiamo salvato un matrimonio da ennesima litigata. La moglie non ha riempito il serbatoio e diceva che era la colpa del marito. Lui puntava il dito su di lei… un classico 🙂

gesti_vol2-thumb images (2)

Annunci

11 thoughts on “Gesty. Gesti

 1. Kapitalny tekst! :))) I ten praktyczny slownik gestow tez :).
  Wlosi to ekstrawertycy i to w nich lubie. Zawsze ciagnelo mnie na poludnie, a tymczasem wyladowalam na polnocy i… sie mecze….
  Buziaki dla wszystkich Wlochow!

  Mi piace

 2. Konkluzja prosta i oczywista – bez “mowy ciała” ani rusz. I co na to rzekłby Cyceron 🙂
  Dzięki, Aniu, za szalenie zabawny (i pouczający 🙂 tekst )

  Mi piace

 3. Ciesze, ze sie spodobal! Sama pekalam ze smiechu jak go pisalam.
  Agatko Ty jestes tak elastyczna, ze wszedzie sie dostosujesz do zycia. Ja zas jestem tak “kwadratowa”, ze wogole tu nie pasuje… do tych luzakow 😉

  Mi piace

 4. No, no … Attenzione! Sapete parlare e come. Tante volte ti invidio questo “ampio vocabolario” che hai tu. Però con le mani “parlate” cosi bene, come nessuna nazione!!!
  Una volta ho visto una specie di dialogo fra vigile e autista. La scena era più bella della intera puntata di Zelig 😉

  Mi piace

 5. Jestem szczesliwa, ze sie spodobal ten tekscik… tak autentyczny i tak z zycia wziety. Polonistka, ktora uczyla mnie uzywac bogatego slownictwa i rece chowac do kieszeni do dzis staje mi w oczach… i na co zdaly sie jej lekcje? 😉

  Mi piace

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

w

Connessione a %s...